Rozwiązania Forda, które podniosą komfort jazdy

Nowoczesne auta bogate są w liczne elementy wyposażenia. Dzięki rozwiązaniom takim jak czujniki, radary czy kamery, samochody potrafią dostrzec to, co może przeoczyć kierowca. Systemy wsparcia przydadzą się również, kiedy musimy wyjechać z ciasnego miejsca parkingowego.

Które z nich są najbardziej przydatne? Przedstawiamy rozwiązania Forda, które z pewnością podniosą komfort, a także bezpieczeństwo jazdy.

 

 

 

 

System wspomagający parkowanie (Active Park Assist)

To system, który ułatwia parkowanie równolegle lub prostopadle do drogi. Po włączeniu układ steruje kierownicą, natomiast pedałami i skrzynią biegów operuje kierowca. Skuteczność działania tego systemu jest bardzo dobra oraz zapewnia bezpieczeństwo, szczególnie że wraz z nim otrzymujemy też funkcję ostrzegania o samochodach w martwym polu. To spore ułatwienie dla mniej doświadczonych kierowców – dzięki temu rozwiązaniu nie będzie miał problemu z parkowaniem w zatłoczonych ulicach.

Inteligentne systemy oświetlania drogi (Auto High Beam)

To udogodnienie służy pomocą podczas jazdy nocą. Wykrywając pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka lub jadące z przodu, system automatycznie zmienia światła z drogowych na mijania, aby zapobiec oślepieniu innych kierowców. Gdy droga znów jest pusta, następuje automatyczny powrót do świateł długich. Zapewnia to maksymalną widoczność oraz bezpieczeństwo na drodze. Zastosowane oprogramowanie w bezbłędny sposób odróżnia światła samochodów czy motocykli, od blasku reklam, latarni czy neonów. Jest to możliwe dzięki rozróżnianiu częstotliwości światła.

Kamera cofania

Kamera cofania to bardzo precyzyjne urządzenie, które zwiększy pewność i komfort parkowania. Na wyświetlaczu umieszczonym w centralnej części deski rozdzielczej urządzenie pokaże wszystko, co znajduje się za pojazdem. Wyświetla on także linie na ekranie wskazujące tor jazdy samochodu. Korzystanie z tego wyposażenia dodatkowego pozwala zwłaszcza początkującym kierowcom czuć się pewniej za kierownicą.

System kontroli pasa ruchu

Systemu tego rodzaju współpracuje z kamerami oraz czujnikami umieszczonymi w samochodzie. Monitorują one drogę przed pojazdem i nieustannie rozpoznają, czy pojazd zbliża się do oznaczeń pasa przy wyłączonym kierunkowskazie. W przypadku wykrycia zagrożenia system ostrzega za pomocą drgań kierownicy. Gdy kierowca nie zareaguje, program automatycznie będzie sterował kierownicą – prowadzący odczuje wtedy siłę układu wspomagania. Rozwiązanie jest szczególnie przydatne dla łatwo dekoncentrujących się kierowców oraz rodziców, którzy często spoglądają na swoje maluchy siedzące z tyłu.

System poprawiający stabilność na zakrętach (TVC)

Torque Vectroring Control (TVC) zbiera informacje na temat aktualnego kąta skrętu kierownicy, prędkości obrotowej kół, obciążenia silnika, a także położenia pedału gazu aż 100 razy na sekundę. Gdy system wykryje, że samochód nie jest w stanie pokonać zakrętu z aktualną prędkością, uruchomi hamulec na odpowiednim kole, nie tłumiąc mocy silnika. W efekcie auto nie zwolni lub nieznacznie zmniejszy prędkość, jednocześnie zostając mocniej niż samą kierownicą skierowany w stronę zakrętu. Zapewnia to precyzyjne prowadzenie oraz odpowiednie trzymanie się drogi. Dobrze sprawdzi się dla kierowców lubiących szybką jazdę po zakrętach, ponieważ zamiast nieprzyjemnego hamowania poczujemy tzw. moment dokręcający.

Jak widać, Ford oferuje wiele przydatnych rozwiązań podnoszących komfort jazdy. Dzięki nim będziemy czuć się również bezpiecznie, prowadząc nasz samochód. Jeśli zaciekawiły Cię nasze rozwiązania, odwiedź salon Forda i znajdź model idealny właśnie dla Ciebie!

Jazda próbna

Skorzystaj z okazji
i umów się na
dogodny termin

jazdy
testowej!

Formularz kontaktowy
Zabezpieczenie antyspamowe  
Oferta

Wyślij nam swoje dane

skontaktujemy się z Tobą i dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.
tel:
Kraków - 12 356 33 33

Formularz kontaktowy
Zabezpieczenie antyspamowe